איזה אתר מתאים לעסק שלי?

כמובן שהשאלה שבכותרת היא שאלה מאוד כללית, כי הכל תלוי איזה סוג עסק יש לי? ובכלל מה כל כך חשוב לכתוב על זה מאמר שלם, אם יש לי חנות אז אבנה חנות, אם אני פרילנאסר אז אתר תדמית, זה לא ברור? אז זהו שלא!

חדשות חריש

מי שמכיר אותי, יודע שאני לא מת על הקדמות, אז בואו נתחיל.

השאלות שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו הן:

  1. האם אני רוצה לקבל לידים מהאתר או מכירות או משהו אחר בכלל?

הרי כולנו יודעים שכשאנחנו בונים אתר, זה לא סתם בשביל שלחברות בניית האתרים למיניהם תהיה פרנסה, אנחנו רוצים להגדיל את העסק, את המכירות, את הלידים החמים, את הפרסום, את המודעות למותג שלנו וכו’ וכו’

לכן, השאלה הראשונה שנשאל היא, מה אנחנו רוצים להשיג באתר הזה? האם האתר בא למטרה שלא היתה לפני זה? או שהוא בא להגדיל מטרה שכבר קיימת?

ברגע שתהיה לנו התשובה ביד, נדע כבר בוודאות של כמעט 80% איזה אתר נבנה.

     2. האם האתר הוא לטווח ארוך או לטווח קצר?

אם האתר הוא לטווח קצר, אז כנראה שאננחו רוצים להשיג איתו איזה דבר אחד או שניים, משהו לתקופה מסוימת, למשל, אתר שיתאים לתקופה של הגדלת המכירות בבלאק פריידי או בזמני חגי תשרי, ובזכות זה לבנות חוג לקוחות יותר גדול, כיון שרק בזמנים האלה אנחנו יכולים להציע דברים שלא יכולנו להציע לולא הזמנים האלה.

איך זה בעצם עוזר לנו לבחור את האתר?

כי אם אנחנו מכוונים למשהו מסוים, אז אותו “משהו” יהיה הדבר העיקרי באתר ומפה נגזור את תוכן האתר ואת מהותו.

     3. מי הם קהלי היעד של האתר?

קהלי היעד של האתר, חשובים מאוד בבחירת האתר.

ולמה? אם הקהל הוא קהל מבוגר, שפחות טכני, לא הייתי מצפה ממנו שיזמין דברים דרך האתר, הקהל הוא קהל “Old School” שרגיל לדבר עם איש מכירות או עם איש שירות ולא עם רובוטים, לכן, רוב הסיכויים שהאתר שלנו לא יתאים לקהל הזה כחנות מקוונת אלא כאתר תוכן תדמיתי או כעמוד נחיתה פשוט של הסבר קצר על המוצר והשארת פרטים.

     4. כמה תעבורה האתר יצרוך? (כמה גולשים יכנסו לאתר ביום?)

אם האתר שלכם הולך לצרוך או מיועד לצרוך כניסות של אלפי אנשים ביום, אז מובן שהאתר שלכם חייב להיות דינמי ומשתנה, אף אתר תדמית רגיל לא צורך כל כך הרבה כניסות ביום, לכן האתר חייב לכלול תוכן משתנה ולכן האתר שלכם יותר יתאים לאתר תוכל פורטל או כל דבר דומה.

עד כאן, מקווה שנהנתם, מצפה לתגובות.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
נועם ברוכים

נועם ברוכים

נועם ברוכים הוא הבעלים של WebKit ישראל, אוהב לכתוב על בניית אתים ואוהב לבנות אתרים סופר מהירים, סופר מדהימים ופשוט סופר.

All Posts »

השאר תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *